معماری کلاس 1 و کلاس 2  تعریف شده در آنودایزینگ

در انجام رنگ آنادایز چند معماری وجود دارد که در ادامه به شرح هر کدام می پردازیم.

پوشش های آندی کلاس I و Class II عنوان هایی هستند که توسط انجمن آلومینیوم به منظور رمزگذاری مشخصات آلومینیوم آنودایز شده ایجاد شده اند.

پوشش کلاس I دارای ضخامت میلی متر 0.7 (18 میکرون) یا بیشتر است

پوشش کلاس II دارای حداقل ضخامت میلی لیتر 0.4 (10 میکرون) است

پوشش کلاس I یک سطح آندی با کارایی بالا است که در درجه اول برای محصولات ساختمانی بیرونی و سایر آلومینیوم ها استفاده می شود که باید در برابر هوای مداوم و قرار گرفتن در معرض فضای بیرونی مقاومت کند.

 

روکش کلاس II یک پایان تجاری آندی است که برای برنامه های داخلی و یا برنامه های بیرونی سبک که به طور مرتب از نظافت و نگهداری منظم مانند قطعات فروشگاه استفاده می شود ، توصیه می شود.

 

ضخامت روکش را می توان با استفاده از “جریان گرداب” ، یک ابزار تست غیر مخرب اندازه گیری کرد و یا با برش مقطعی از آلومینیوم انادایز شده ، آن را در یک اسلاید سوار کرد ، لبه را صیقل داد و ضخامت روکش را مستقیماً با میکروسکوپ خواند.

 

پوشش های کلاس I و کلاس II نباید با پوشش های آندی Type I ، Type II و Type III مطابق استاندارد معتبر آندایزینگ MIL-A-8625 اشتباه گرفته شوند. آنودایز نوع I به آندی سازی اسید کرومیک اشاره دارد. نوع دوم نرمال آنتی سازی اسید سولفوریک “شفاف” است. نوع III با استفاده از اسید سولفوریک یا الکترولیتهای شیمی ترکیبی “روکش” است.

مشخصات وزن پوشش کلاس 1 > 27 میلی گرم کلاس 2 > 2 میلی گرم
تراکم پوششی کلاس 1 > 3 میلی گرم کلاس 2 > 3 میلی گرم

تمام پایان های آنودایز Linetec یک پوشش کلاس I است ، به استثنای ANO-204 Clear ، که یک پوشش Class II است. پاک کردن آنودایز در هر دو کلاس I و کلاس II موجود است. پوشش های آنودایز کلاس I تنها مواردی هستند که دارای گارانتی هستند.

برای خرید رنگ آنادایز با ما تماس بگیرید.

رنگ آنادایز

رنگ آنادایز

منبع

[کل: 0 میانگین: 0]