اسید فسفریک در کشاورزی چه کاربردهای دارد

اسید فسفریک 85 درصد

در این مقاله میخواهیم درباره کابردهای اسید فسفریک در صنایع مختلف از جمله کشاورزی صحبت کنیم. اسید فسفریک در کشاوری بعنوان کود استفاده می گردد.
شما میتوانید برای دریافت قیمت اسید فسفریک با ما تماس بگیرید.

قیمت اسید فسفریک

قیمت اسید فسفریک به عوامل مختلفی بستگی دارد.
فسفر ماده مغذی ضروری در گیاه است و توسط ریشه های گیاه معمولاً به عنوان یون دی هیدروژن فسفات، H2PO4- مشتق شده از اسید فسفریک، H3PO4 جذب می شود.
این ماده عمدتاً به سه نمک فسفات که به عنوان کود استفاده می شود، تبدیل می شود. آن ها سوپر فسفات سه گانه (TSP)، هیدروژن فسفات دیامونیوم (DAP) و دی هیدروژن فسفات مونوآمونیوم (MAP) هستند.
به دلیل جابه جایی اندک فسفر از کودهای فسفات فسفات جامد در خاک، به دنبال ترکیبی از فسفر یا روشی بوده که بتواند این عنصر را برای نفوذ به خاک و دسترسی بیشتر گیاهان به آن ایجاد کند. در کوددهی درختان مرکبات در جنوب غربی به ویژه نیاز به نفوذ بیشتر اهمیت دارد و اسید فسفریک موجود در آب آبیاری مشکل رساندن کود به ریشه درختان را برطرف کرده است.
با توجه به قلیایی بودن خاک اکثر مناطق کشور (بجز بخش شمالی),استفاده از این محصول به دلیل داشتن بنیان اسیدی باعث کاهش PH خاک شده ,سرعت سرعت جذب و حرکت عناصر در آوند های گیاه را افزایش میدهد.
در لقاح درخت مرکبات، نیاز به نفوذ بیشتر عناصربسیار مهم است، و وجود اسید فسفریک در آب هایی که برای آبیاری استفاده می شود، مسئله دریافت فسفات لازم به ریشه درختان را حل کرده است.
کاربرد اسید فسفریک خوراکی در تولید کودهای فسفاته یکی از حوزه های متنوع و بسیار جامع صنعت کشاورزی و صنایع شیمیایی را شامل می شود که امروزه نقش بسیار مهمی در تولید محصولات کشاورزی مرغوب تر دارد. در حال حاضر، بیش از حدود 90% از اسید فسفریک خوراکی تولید شده در صنعت در تولید انواع کودهای فسفاته کشاورزی به کار می رود.

فسفر ماده مغذی ضروری در گیاه است و توسط ریشه های گیاه معمولاً به عنوان یون دی هیدروژن فسفات، H2PO4- مشتق شده از اسید فسفریک، H3PO4 جذب می شود. تولید کودهایی که برای اصلاح کمبودهای فسفر در خاک مورد استفاده قرار می گیرد، بستگی به در دسترس بودن منابع اسید فسفریک دارد. کاربرد اسید فسفریک در کشاورزی: حدود 90٪ از اسید فسفریک تولید شده برای تهیه کود مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده عمدتاً به سه نمک فسفات که به عنوان کود استفاده می شود، تبدیل می شود.

این ترکیب شیمیایی معمولا به صورت محلول اسید فسفریک با ذرصد خلوص 85 درصد در دسترس است. همچنین ماده ای خورنده در فلزات و منسوجات است. علاوه بر این کاربری ها، در تولید کود و پاک کننده ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد. گرید خوراکی این محصول به خصوص در نوشابه های سیاه به وفور استفاده می شود.

کاربردها

از آنجا که اسید فسفر و مشتقات آن در گیاهان متابولیزه نمی شوند، ادعا می شود که فسفونات می تواند به مواد مغذی فسفر برای رشد گیاه کمک کند و باید با احتیاط زیادی مصرف شود. اسید فسفریک در کشاورزی کاربرد فراوانی دارد، علاوه بر این در صنایع دیگر نیز استفاده می شود.
اسید فسفریک 85 درصد مایع حاوی 54 درصد P205 به صورت تجاری تولید می شود. در اتومبیل های مخزنی حمل می شود و در تعداد کمی در بشکه های آهنی توزیع می شود. این اسید را از بشکه ها به آبیاری در سر زمین ها منتقل می کنند تا آبیاری و بارور شود. سرعت جریان اسید به گونه ای تنظیم می شود که میزان مشخصی را به آب برساند.
در حال حاضر اسید فسفریک به میزان 100 تا 200 پوند در هر هکتار استفاده می شود. احتمالا این میزان در آینده افزایش خواهد یافت یا بیش از یکبار بر روی محصول اعمال خواهد شد.
مزایای این روش عبارتند از نفوذ بهتر، پراکندگی بهتر مواد غذایی گیاهی، تبدیل فسفاتهای طبیعی در خاک به ترکیبات محلول تر، صرفه جویی در نیروی کار و تجهیزات در توزیع، و زمان دقیق برنامه برای پاسخگویی به نیاز محصول.
تولید کودهای دی آمونیوم فسفات (DAP)، یک کاربرد اسید فسفریک خوراکی است؛ این نوع کود فسفاته، رایج ترین کود مصرفی در جهان است. دلیل محبوبیت این کود، ارزش بالای غذایی و خصوصیات فیزیکی ایده آل آن است. DAP یک منبع عالی و غنی از فسفر و نیتروژن می باشد.
در صنعت اغلب این ماده به دو صورت 75 و 85 درصد به بازار عرضه می گردد، هردوی این مواد ویژگی های خاصی را دارند با این حال هر دو خورنده می باشند و کار کردن با آن ها نیازمند رعایت نکات ایمنی است.
اسید فسفریک در مواد غذایی بسیاری همچون غذاهای آماده، کاربرد دارد که از مهمترین آنها میتوان به نوشابه های کولا اشاره نمود. جالب اینکه، نه تنها ضرری براب بدن ندارد بلکه به دلیل دارا بودن فسفرو افزایش سوخت وساز بدن، مفید نیز میباشد. البته بطور طبیعی در بسیاری از میوه ها و آبمیوه ها وجود دارد . اسید فسفریک طعم دلپذیر و تندی به مود غذایی داده و آنها را دلچسب تر مینماید

[کل: 0 میانگین: 0]