علم و هیومیک اسید

علم چگونه هیومیک اسید را به نفع خاک استفاده می کند.

اسید هیومیک گروهی از مولکول ها است که به ریشه های گیاه ، آب و مواد مغذی متصل می شوند و به آنها کمک می کنند. سطح بالای اسید هیومیک می تواند بازده را به طرز چشمگیری افزایش دهد. کمبود اسید هیومیک می تواند با رشد بهینه کشاورزان و باغداران از رشد محصولات کشاورزی جلوگیری کند. عقل متعارف امروزه اسیدهای هیومیک را نادیده می گیرد ، هرچند با توجه به اینکه رشد و نگهداری از منظر شهری مانند پارک ، زمین گلف یا چمن کاری بدون کودهای NPK با آنالیز بالا غیرممکن است.

این مقاله ( علم و هیومیک اسید )به جزئیات مربوط به هیومیک اسید می پردازد. ما می توانیم زیست شناسی و شیمی خاک خود را تنظیم کرده و در صورت درک خصوصیات آن به بازدهی بهتر برسیم.

هیومیک اسید یا ماده ارگانیک ؟!!

هیومیک اسید

باید با درک این نکته که تفاوت بین مواد آلی خاک و هوموس وجود دارد ، شروع کنیم. “هوموس” یک اصطلاح عمومی است که گروهی از مواد هومیک جداگانه اما مجزا را توصیف می کند. “ماده آلی خاک” ماده ای است که با سرعت های مختلف در زمین تجزیه می شود.

برخی از رایج ترین موادی که به طور جمعی از آنها به عنوان “هوموس” یاد می کنیم شامل موارد زیر است:

  • فولویک اسید: یک ماده هومیک قهوه ای زرد است که در همه شرایط pH در آب محلول است و از نظر وزن مولکولی کم است.
    اسید هیومیک: یک ماده هیومیک قهوه ای تیره است که فقط در مقادیر بالاتر از pH خاک در آب قابل حل است و از نظر وزن مولکولی بیشتر از اسید فولویک است. اسید هیومیک ممکن است برای قرن ها در خاک غیرمترقبه باقی بماند.
  • Humin: یک ماده هیومیک سیاه است که به هیچ وجه با pH قابل حل در آب نیست ، وزن مولکولی بالایی دارد و هرگز در محصولات اسید هیومیک مایع با عصاره پایه یافت نمی شود
    استفاده از مواد آلی مطمئناً یک راه عالی برای یادآوری یک خاک است که شسته شده است و یا واکنش شیمیایی ندارد ، مانند برخی از ماسه ها. شن و ماسه با ظرفیت تبادل کاتیون پایین (CEC) در نگه داشتن کاتیون های مواد مغذی مشکل دارد و این کاتیون ها می توانند به راحتی در اعماق خاک شسته شده و برای جذب گیاه در دسترس نباشند.

خاکهای شنی همچنین قادر به نگه داشتن آب نیستند در شرایطی که شرایط خشک غالب است و هوموس در آن وجود ندارد. ماسه ها در شرایط “جشن یا قحطی” زندگی می کنند ، زیرا آب و مواد مغذی تنها پس از استفاده فقط برای مدت کوتاهی در دسترس هستند. بیومولکولهای هوموس می توانند به حفظ آب و مواد مغذی یونیزه شده که با دوچرخه طبیعی زیست توده آلی ، کمپوست یا منابع دیگر کود تولید می شوند ، کمک کنند.

ضریب الکتریسیته پذیری اسیدهای هیومیک برای توسعه و حفظ یک خاک سالم و پایدار مهم است. منبع این اسیدهای هیومیک در یک برنامه کشاورزی پایدار ، مزرعه دارای مجوز ارگانیک یا چشم انداز شهری می تواند در حال فروپاشی مواد آلی مانند کمپوست باشد. در اصل ، این کود به صورت ارگانیک است. بنابراین مهم است که از منبع ماده و تجزیه و تحلیل مواد مغذی کمپوست خود مطلع شوید.

هوموس چیزهای قدرتمندی است و مقدار بسیار کمی می تواند نتیجه قابل اندازه گیری بزرگی را به بار آورد. ما 40 پوند کل در هکتار از مزارع کشاورزی دیدیم که عملکرد محصول را به طرز چشمگیری افزایش می دهد.

 

منبع

[کل: 0 میانگین: 0]